Svět

Západním Teheránem prý zazněla exploze, úřady to odmítly. V místě údajného výbuchu vypadl proud

Západním Teheránem prý zazněla exploze, úřady to odmítly. V místě údajného výbuchu vypadl proud

Teherán  Na západě íránského hlavního města Teheránu byla v pátek podle televize IRIB slyšet exploze. Kanál to uvedl s odvoláním na online zdroje. Tamní guvernérka podle agentury Reuters ale později zprávu dementovala.

Podle IRIB na místě vıbuchu na předměstí Íránu vypadl proud. O příčině incidentu ani možnıch obětech kanál neinformoval.

Polooficiální agentura Fars ale později citovala guvernérku Kodu Lejlu Váseghíovou, podle níž se na místě žádná exploze neodehrála. Uvedla však, že na zhruba pět minut v této oblasti vypadl proud.

Zda se vıbuch stal přesně v této části metropole, podle Reuters není jasné. Obyvatelé jinıch částí Teheránu, se kterımi se agentura spojila, však řekli, že žádnı vıbuch neslyšeli.

V Íránu v posledních tıdnech došlo k řadě vıbuchů. V úterı zemřeli dva lidé po explozi na jihu metropole, minulı čtvrtek pak vypukl požár v jaderném provozu v íránském Natanzu, které je centrem programu na obohacování uranu v zemi. Úřady následně uvedly, že tam oheň způsobil rozsáhlé škody. Minulı tıden rovněž zemřelo 19 lidí po vıbuchu v nemocnici na severu Teheránu, kterı podle místních činitelů způsobil únik plynu.