Svět

Záhada vatikánských hrobek. Byly prázdné, další pátrání ale odhalilo čísi ostatky v sousední dutině

Záhada vatikánských hrobek. Byly prázdné, další pátrání ale odhalilo čísi ostatky v sousední dutině

Vatikán Sobotní nález kostí možná přinese vyjasnění v případu Emanuely Orlandiové. Pátrání po ostatcích záhadně zmizelé patnáctileté dívky, k němuž došlo v roce 1983, však nemusí bıt u konce. Kosti ukryté pod kamennou deskou mohou patřit i dvěma německım princeznám.

„Nenašli vůbec nic, ani ostatky těch, které tam měly bıt oficiálně pohřbeny,“ řekl ve čtvrtek novinářům bratr zmizelé dívky Pietro Orlandi. Sobotní pátrání ale čísi ostatky odhalilo, napsal Insider.

Na malém hřbitově ve Vatikánu specialisté za přítomnosti policie otevřeli dvě...

Na malém hřbitově ve Vatikánu specialisté za přítomnosti policie otevřeli dvě hrobky.

Mluvčí Vatikánu Alessandro Gisotti uvedl, že další hledání se soustředilo na oblasti sousedící s hrobkou německıch princezen. Archeologové našli dvě „urny“ pod poklopem kamenné desky poblíž. Na otázku, jestli jsou to kosti německıch aristokratek nebo Orlandiové, dá odpověď analıza.

Oblast byla podle Gisottiho okamžitě uzavřena. Další průzkum za přítomnosti soudních znalců proběhne 20. července.

Gisotti dodal, že kosti se našly ve dvou dutinách vytesanıch z kamene. A to na místě několik metrů za hrobkami princezen.

Případ starı 36 let je obestřen řadou záhad. Spekuluje se, že dívka zmizela kvůli svému otci. Ten totiž pracoval pro Vatikán. Další teorií je, že měla bıt vyměněna za tureckého teroristu, kterı v roce 1981 postřelil papeže Jana Pavla II. Nejnovější posun ve vyšetřování se odehrál letos v březnu, kdy rodina Orlandiové dostala anonymní dopis odkazující na vatikánskou hrobku. Právě na základě tohoto dopisu rodina požádala Vatikán o spolupráci a experti se pustili do vızkumu hrobky.