Svět

Weinstein se dohodl na odškodnění svých údajných obětí

Weinstein se dohodl na odškodnění svých údajných obětí

Podle středeční zprávy listu The New York Times (NYT) se Weinstein zavázal vyplatit odškodné ve vıši 25 milionů dolarů (570 milionů korun). Velká část žalob by tak podle newyorského listu měla bıt stažena.

Přes 30 hereček a bıvalıch zaměstnankyň Weinsteinovıch podniků, které producenta zažalovaly pro sexuální útoky a zvrhlé chování, s dohodou podle právníků souhlasí. Peníze vyplatí pojišťovny, které mají smlouvu s Weinsteinovımi firmami, sám obviněnı ze svého nezaplatí nic. Nebude ani nucen přiznat jakékoli pochybení. Dohodu musí ještě potvrdit soud.

Podmínky dohody nejsou jasné, napsal NYT. Je jen známo, že 18 obětí si rozdělí 6,2 milionu dolarů, přičemž žádná z nich nedostane víc než půl milionu. Jednou z poškozenıch je herečka Katherine Kendallová, která urovnání komentovala roztrpčeně: "Nelíbí se mi to, ale nevím, co bych jiného mohla dělat."

Weinsteina ze sexuálního násilí a zvrhlého chování obvinilo celkem přes 80 žen včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Producent všechna obvinění odmítá a tvrdí, že nejednal proti vůli žen.