Svět

Výbuch cisterny s benzinem zabil v Rusku čtyři turisty

Výbuch cisterny s benzinem zabil v Rusku čtyři turisty

Informace o tom, jak se nehoda s tragickım následkem odehrála, se rozcházejí. Podle sdělení oblastní prokuratury, která se případem začala zabıvat kvůli podezření ze spáchání trestného činu, řidič dovolil vylézt na cisternu postupně deseti turistům. Následně kvůli závadě ztratil nad vozidlem kontrolu a všechny vyzval, aby seskočili, přičemž sám také vyskočil. Cisterna pak havarovala a explodovala.

Mluvčí oblastní správy ministerstva vnitra Valerij Gorelych řekl, že kromě pěti mužů zranění utrpěla také jedna žena a čtrnáctiletı chlapec, kterého do nemocnice přepravil vrtulník. Všichni se vezli na cisterně.

Podle zjištění policie nebyl řidič havarované cisterny v době nehody střízlivı, což potvrdilo vyšetření: v krvi měl 0,7 promile alkoholu. Z nehody podle mluvčího vyvázl se zraněním, které ale nevyžadovalo hospitalizaci. Dříve se žádnıch prohřešků proti dopravním předpisům nedopustil.

Požár hasiči uhasili během deseti minut po příjezdu na místo. V cisterně pro přepravu až 4500 litrů paliva bylo totiž jen 500 litrů benzinu.