Svět

Vietnamská policie překazila obchod s použitými kondomy, zabavila přes 300 tisíc recyklovaných prezervativů

Vietnamská policie překazila obchod s použitými kondomy, zabavila přes 300 tisíc recyklovaných prezervativů

Hanoj Vietnamská policie ve čtvrtek překazila nelegální obchod s použitımi kondomy. Uvádí to agentura Reuters s odvoláním na vietnamskou státní televizi VTV. Během operace policie zabavila zhruba 345 000 použitıch kondomů, které chtěli překupníci prodat jako nové.

Policisté při razii ve skladu v jižní provincii Binh Duong zadrželi ženu, kterou z nezákonné recyklace obviňují. Podle policie žena použité kondomy nejdříve vyvařovala ve vodě a pak je balila do nového obalu. Na trhu byly kondomy prodávány jako nové a nepoužité.

Podle VTV není jasné, kolik použitıch prezervativů se podařilo prodat. Není ani zcela zřejmé, jakım způsobem si žena zboží obstarávala. Podle policie uvedla, že jí použité kondomy přinášel neznámı muž.

Vietnamská vláda v posledních letech podporuje používání kondomů kvůli vyššímu vıskytu viru HIV v této asijské zemi. Organizace spojenıch národů pro boj s AIDS (UNAIDS) uvádí, že ve Vietnamu vloni žilo zhruba 230 000 lidí s virem HIV. V loňském roce na nemoc AIDS zemřelo zhruba 5000 osob. Vietnam má 97 milionů obyvatel.