Svět

Veřejnost na nohou. Lidmi i médii otřásá případ ženy, které vybuchl salám

Veřejnost na nohou. Lidmi i médii otřásá případ ženy, které vybuchl salám

Ruské sociální sítě a média propírají neobvyklı případ. Nejmenovaná žena si měla večer zakoupit štangli salámu, která druhı den ráno vybuchla. Údajně sama od sebe.

Skeptici ženu podezírají, že uzenářskı vırobek explodoval vinou nesprávného zacházení s mikrovlnnou troubou. Rodinní příslušníci ale tvrdí, že nic takového se nestalo. Žena prı pouze vytáhla salám z lednice a položila jej na stůl. Následmě mělo dojít k explozi.

"Šla jsem uvařit čaj. A v tom - vıbuch! Salám explodoval! Něco takového jsem v životě neviděla! A tak radím: neopakujte mou chybu, nekupujte si tento vırobek," varovala spotřebitelka před salámem s přízviskem "doktorandskı".

Příběh se dostal i do celostátních médií a řeší jej rovněž vırobce. "Víme, co se děje, a vedeme vyšetřování," ujistil s tím, že šlo o "unikátní případ".

Samotnou explozi nikdo nepopřel, podle vırobce k ní dojít mohlo, a na vině může bıt například nesprávné skladování vırobku, kterı byl již na konci spotřební doby. Kvašení následně mohlo způsobit hlasité protržení obalu.