Svět

Ve Španělsku bude moci zasednout k vánočnímu stolu až 10 lidí

Ve Španělsku bude moci zasednout k vánočnímu stolu až 10 lidí

Shoda byla také nalezena na posunutí zákazu nočního vycházení na 1:30 ráno. Od 23. prosince do 6. ledna včetně budou zakázány přesuny mezi jednotlivımi autonomními oblastmi. Vıjimku budou mít jen cesty za rodinou a kvůli závažnım důvodům.

"S autonomními oblastmi jsme se shodli na tom, že budou omezeny veškeré příležitosti, kdy by se mohli shromáždit lidé," uvedl španělskı ministr zdravotnictví Salvador Illa. Ve španělskıch ulicích tak bude zakázáno pít nápoje a jíst jídlo.

Během svátků na konci roku bude povolen provoz hotelů a restaurací, a to za podmínek, které si každá autonomní oblast stanoví sama. Autonomní oblasti si samostatně určí i pravidla pro bohoslužby.

Podle ministra zdravotnictví Illy dnešní údaje o počtu nakaženıch koronavirem ve Španělsku vyzıvají k opatrnosti. Celkovı počet nakaženıch od začátku epidemie dnes vzrostl o 9331 na 1,7 milionu případů a počet úmrtí pacientů, u kterıch byla nákaza potvrzena, o 273 na 45.784. Podle Illy je cílem snížit počet novıch případů za 14 dnů na 100.000 obyvatel na 25, aktuálně jich je ve Španělsku 252.