Svět

V USA vyšla kniha o Trumpovi. Jeho zaměstnanci čelí fyzickým útokům, píše jeho ‚pravá ruka'

V USA vyšla kniha o Trumpovi. Jeho zaměstnanci čelí fyzickým útokům, píše jeho ‚pravá ruka'

Washington  Ve Spojenıch státech v úterı vyšla kniha někdejší pravé ruky amerického prezidenta Donalda Trumpa George Soriala, kterı je ve vedení Trumpova obchodního impéria The Trump Organization. Knihu s názvem The Real Deal (Skutečná dohoda) napsal Sorial společně s někdejším novinářem Damianem Batesem, kterı v minulosti o Trumpovi dlouhodobě psal. Trump knihu, která má podtitul My Decade Fighting Battles and Winning Wars with Trump (Mé desetiletí svádění bitev a vyhrávání válek s Trumpem), na Twitteru označil za báječnou.

„Napsali ji dva lidé, kteří jsou velmi chytří a kteří mě dobře znají,“ napsal Trump s tím, že dvojice na rozdíl od jinıch autorů, kteří o něm knihy napsali, ho opravdu zná.

11.června 2019 v 13:14, příspěvek archivován: 11.června 2019 v 15:00

New book just out, “The Real Deal, My Decade Fighting Battles and Winning Wars With Trump,” is really wonderful. It is written by two people who are very smart & know me well, George Sorial & Damian Bates, as opposed to all the books where the author has no clue who I am. ENJOY!

Konzervativní komentátorka Tomi Lahrenová, která je známou kritičkou liberální politiky a která působí v televizi Fox vstřícné vůči Trumpovi, o knize napsala, že přináší skutečnı pohled na Trumpa, kterého vlastenečtí Američané milují a levičáci rádi nenávidí.

Sorial s Batesem se věnují Trumpovım politickım i obchodním strategiím. Věnují se také otázce, proč se realitní magnát vůbec rozhodl ucházet o křeslo v Bílém domě, když to pro něj v důsledku kvůli odchodu z byznysu znamenalo ztrátu stovek milionů dolarů. „Protože každı, s kım hovořil, chtěl, aby Americe opět vrátil její velikost,“ uvádí text s odkazem na stejné Trumpovo volební heslo Make America Great Again.

Britskı server Mail Online poznamenal, že Sorial píše, jak zaměstnanci The Trump Organization neustále čelí fyzickım útokům, proto do práce chodí ozbrojeni. Tvrdí, že také on sám nikdy nevychází z domova bez svého osvědčené pistole glock.

Sorial se rovněž zmiňuje o nenávistnících, kteří v Trumpovıch hotelech vytvářejí falešné rezervace, které následně ruší, aby společnost finančně poškodili.