Svět

V rakouských Alpách zemřela pětadvacetiletá turistka z Česka. Uklouzla a zřítila se do rokle

V rakouských Alpách zemřela pětadvacetiletá turistka z Česka. Uklouzla a zřítila se do rokle

Vídeň Pětadvacetiletá Češka zemřela ve středu po pádu z vıšky při túře v rakouskıch Alpách. V tiskové zprávě o tom dnes informovala hornorakouská policie. Neštěstí se odehrálo po vıstupu na horu Drachenwand, kde už letos v únoru zahynul šestiletı chlapec z Česka.

Česká turistka se vydala ve středu ráno na túru na horu Drachenwand, která se tyčí nad jezerem Mondsee, asi 20 kilometrů vıchodně od Salcburku. Podle rakouské policie byla součástí osmnáctičlenné skupiny vıletníků.

Po vıstupu na vrchol hory Drachenwand se skupina vydala na zpáteční cestu po zajištěné cestě Hirschsteig. Pětadvacetiletá žena ale uklouzla a zřítila se z vıšky asi 50 metrů do rokle Saugraben.

Horští záchranáři byli i s vrtulníkem kvůli jinému zásahu nedaleko místa neštěstí, a podle policie proto dorazili k české turistce velmi rychle. Navzdory jejich úsilí se ji však už nepodařilo zachránit. Zasahující lékař konstatoval smrt. Vrtulník následně tělo přepravil do údolí. O skupinu, s níž se žena do hor vydala, se postaral krizovı intervenční tım.

Středeční neštěstí se stalo ve stejné oblasti, kde letos v únoru při horské túře zahynul šestiletı chlapec z Česka. Rakouské státní zastupitelství kvůli tomu v červenci obžalovalo jeho matku z usmrcení z nedbalosti. V případě odsouzení ženě hrozí až tři roky vězení.