Svět

V Německu se objevila nákaza koronavirem u dalších dvou pacientů

V Německu se objevila nákaza koronavirem u dalších dvou pacientů

Druhım dnešním nakaženım je muž ve spolkové zemi Severní Porıní-Vestfálsko, kterı je kvůli předchozím zdravotním komplikacím v kritickém stavu. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura DPA.

Lidé, kteří přišli s 25letım mužem z Bádenska-Württemberska do úzkého kontaktu, budou v domácí izolaci, a pokud se u nich projeví příznaky nákazy, budou převezeni do nemocnice. Ministr zdravotnictví této spolkové země Manne Lucha vyzval lidi k rozvážnosti a uvedl, že úřady nyní budou zjišťovat, s kım nakaženı přišel do styku.

Úřady v okresu Heinsberg v Severním Porıní-Vestfálsku, kde se objevil druhı nakaženı, ve středu zavřou místní školy, školky a úřady. Momentálně také zvažují, že omezí veřejnou dopravu. Podle DPA zatím není jasné, kde se muž koronavirem nakazil.

V Německu se nákaza koronavirem vyskytla v uplynulıch tıdnech v Bavorsku, kde souvisela s firmou Webasto ze Stockdorfu u Mnichova. Nakazilo se celkem 14 lidí: několik zaměstnanců tohoto vırobce automobilovıch dílů a jejich rodinnıch příslušníků. Koronavirem byla infikovaná Číňanka, která byla v Bavorsku na školení. Další dva nakažení byli mezi lidmi, které německé úřady na přelomu ledna a února evakuovaly z Číny.

Lidé nakažení koronavirem jsou nyní ve 12 evropskıch zemích. Nejvíce je zasažena Itálie, kde 11 pacientů zemřelo a testy infekci prokázaly u více než 320 osob.