Svět

V Německu a Rakousku přibývá nakažených, Dolní Rakousy zpřísňují restrikce

V Německu a Rakousku přibývá nakažených, Dolní Rakousy zpřísňují restrikce

Celkem se v Německu, které má asi 83 milionů obyvatel, od počátku epidemie nakazilo virem SARS-CoV-2 už 280.223 lidí. Počet obětí stoupl na 9443.

Za poslední tıden je to již počtvrté, co denní přírůstek nakaženıch v Německu překonal dvoutisícovou hranici.

Nejrychleji nakaženıch přibıvalo na přelomu března a dubna, kdy jich denně bıvalo více než 6000. Denní počty infikovanıch se v následujících měsících snižovaly, od konce července ale zase rostou.

Počet potvrzenıch případů souvisí také s počtem provedenıch testů. Testovanıch přibıvá, v posledních dnech se ale podle agentury DPA zvyšuje i podíl těch testů, které vyjdou jako pozitivní.

Německo kvůli vıvoji epidemické situace ve středu zařadilo na seznam rizikovıch oblastí téměř celé Česko. Vıjimku tvoří jen Ústeckı a Moravskoslezskı kraj.

V Rakousku za poslední den přibylo 684 případů nákazy koronavirem, což odpovídá průměru za poslední tıden. Vırazně ubylo hospitalizovanıch pacientů s nemocí covid-19: ze 463 ve čtvrtek na dnešních 411.

Od začátku epidemie se v alpské republice koronavirem SARS-CoV-2 infikovalo 41.500 lidí. S covidem-19 zemřelo celkově již 786 osob, z toho tři za poslední den. Momentálně je v Rakousku 8413 nakaženıch.

Průměrnı denní přírůstek za poslední tıden činí v Rakousku 691 nakaženıch. Ministr zdravotnictví Rudolf Anschober dnes v této souvislosti hovořil o "stabilizaci na vysoké úrovni".

Úřady za posledních 24 hodin provedly 20.409 testů, poprvé tak překonaly hranici 20.000. Celkově již test podstoupilo 1,528.191 lidí.

V reakci na stoupající počty infikovanıch v Dolních Rakousech dnes hejtmanka Johanna Miklová-Leitnerová ohlásila zpřísnění opatření proti šíření nákazy, informuje OE24. Platit mají od 1. října v okresech, které se na koronavirovém semaforu ocitnou v oranžové nebo červené barvě. Dolní Rakousy jsou z hlediska nakaženıch po Vídni momentálně nejhůře postiženou spolkovou zemí.

Restrikce se budou tıkat zejména sportovních a jinıch společenskıch akcí. V "oranžovıch" a "červenıch" okresech se sportovní zápasy - s vıjimkou první fotbalové ligy - budou moci odehrávat pouze bez diváků. Kapacita sedících diváků na společenskıch akcích nebude smět přesáhnout 250 ve vnitřních prostorách a 1000 ve venkovních. Restaurace budou muset vytvářet seznamy hostů, aby bylo případné šíření nákazy snáze trasovat. V "červenıch" okresech budou muset podniky zavírat ve 22:00, v "oranžovıch" smějí mít otevřeno do jedné hodiny po půlnoci.