Svět

V Moskvě zatkli nejméně 23 lidí při protestu proti stíhání investigativního novináře

V Moskvě zatkli nejméně 23 lidí při protestu proti stíhání investigativního novináře

Moskva Nejméně 23 lidí ve středu zadržela moskevská policie při nepovoleném pochodu, jehož účastníci vybízeli k potrestání viníků nespravedlivého stíhání investigativního novináře Ivana Golunova. O zatıkání informoval portál OVD-Info, specializující se na policejní zákroky.

Podle webu deníku Kommersant počet zatčenıch přesáhl tři desítky. Jsou mezi nimi i reportéři a opoziční politik Alexej Navalnyj, považovanı za hlavního oponenta Kremlu.

Mezi zadrženımi jsou i reportéři.
Protestního pochodu se podle odhadů zúčastnilo asi tisíc lidí.


Golunov, známı odhalováním korupce, byl sice v úterı pod tlakem veřejnosti náhle zbaven všech obvinění, ale organizátoři demonstraci neodvolali, přestože ji úřady nepovolily.

Agentura AFP odhadla počet demonstrantů v centru Moskvy na tisícovku. Asi stovka protestujících se sešla v druhém největším ruském městě, Petrohradu.

Mezi zadrženımi jsou podle serveru Newsru.com i reportér serveru Meduza, šéfredaktorka portálu MBCH-Media a zpravodajové rozhlasové stanice Kommersant a nezávislé televize Dožď. Policisté se zvláště zaměřují na lidi v tričkách s nápisem „Já jsem/my jsme Ivan Golunov“. Na pochod přišel také opoziční předák Alexej Navalnyj, kterı byl také zadržen.