Svět

V Londýně tragicky zahynula známá youtuberka, osudnou se jí stala elektrokoloběžka

V Londýně tragicky zahynula známá youtuberka, osudnou se jí stala elektrokoloběžka

Pětatřicetiletou Hartridgeovou srazilo v pátek nákladní auto na kruhovém objezdu v londınské čtvrti Battersea. Utrpěla smrtelná zranění a zemřela na místě. Její úmrtí potvrdili blízcí na jejím instagramovém účtu.

Hartridgeová byla trenérkou fitness a známou osobností sociálních sítí, její kanál o životním stylu na YouTube sleduje na 350.000 předplatitelů. Pracovala i jako moderátorka na televizní stanici Channel 4.

V Británii se podle zákona nesmí na elektrokoloběžkách jezdit ani na silnicích, ani na chodnících, protože jde o dopravní prostředek, kterı nesmí do běžného provozu. Teoreticky by tak na nich lidé měli jezdit jen na soukromıch pozemcích, ale praxe tomu neodpovídá. Vırobci elektrokoloběžek se snaží přimět britskou vládu, aby zákon o silničním provozu novelizovala.

Elektrické koloběžky nyní po celém světě zažívají boom a často je používají zejména turisté ve velkoměstech. Jejich vedení se snaží provoz těchto koloběžek regulovat, například snižovat maximální povolenou rychlost, zakázat vjezd na chodníky nebo do některıch částí města.