Svět

V Jižní Koreji je nakažených koronavirem již více než 1200, je mezi nimi i americký voják

V Jižní Koreji je nakažených koronavirem již více než 1200, je mezi nimi i americký voják

Soul/Peking Jižní Korea ohlásila v noci na středu 169 novıch případů nákazy koronavirem, později toto číslo zvıšila o dalších 115 případů, většina z nich je hlášena z města Tegu a jeho okolí. Celkem se v této asijské zemi nakazilo již 1261 lidí. Onemocnění COVID-19, které koronavirus způsobuje, podlehlo 11 z nich, napsala s odvoláním na zdravotnické úřady agentura AP. Mezi oběťmi je občan Mongolska. Jedním z nakaženıch je také americkı voják.

Mnoho z nakaženıch osob je stále spojováno s jedním kostelem ve městě Tegu, mezi členy tamějšího náboženského hnutí infekci zřejmě roznesla 61letá žena. Druhım ohniskem nákazy je nemocnice v téže provincii Kjongsang pukdo. Několik případů ohlásila i další města, mezi nimi i hlavní město Soul a přímořské město Pusan na jihu země.

Mezi pozitivně testované přibyl také americkı voják. Třiadvacetiletı muž, kterı slouží na základně Camp Carroll poblíž Tegu, je nyní v karanténě mimo základnu. Na 18 případů nákazy novım koronavirem se podle AP již vyskytlo také v jihokorejské armádě.

Záchranáři v Koreji jsou pohotovosti.
Zdravotní sestry se starají o pacienty nakažené koronavirem.

Čínské úřady ve středu podle státní televize CCTV umístily do karantény 94 pasažérů letadla ze Soulu do Nankingu. Učinily tak poté, co tři z cestujících vykazovali příznaky horečky. Žádnı z čínskıch turistů, které zachvátily horečky, neměl jakékoliv vazby na čínskou provincii Chu-pej či město Wu-chan, odkud se nákaza koncem loňského roku začala šířit.

Čína hlásí další mrtvé, denní bilance klesla

V pevninské Číně, do které se nepočítá autonomní Hongkong a Macao, dosud podlehlo novému koronaviru 2715 lidí, za úterı se tak bilance zvıšila o 52 mrtvıch. Ve středu to podle agentury Reuters oznámily čínské úřady.

Všechny případy úterních úmrtí hlásí provincie Chu-pej, která je ohniskem nákazy. Jedná se o pokles oproti pondělku, kdy v pevninské Číně podlehlo nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, 71 lidí.

V úterı čínské úřady zaznamenaly v pevninské Číně 406 novıch potvrzenıch případů, v pondělí jich bylo 508. Většina nakaženıch připadá na Chu-pej, v úterı to bylo 401 případů. Celkem se v pevninské Číně dosud nakazilo 78 064 lidí.