Svět

V Japonsku se srazil vlak s nákladním autem, část soupravy vykolejila. Nehoda má jednoho mrtvého

V Japonsku se srazil vlak s nákladním autem, část soupravy vykolejila. Nehoda má jednoho mrtvého

Tokio Jednoho mrtvého a nejméně 34 zraněnıch si ve čtvrtek vyžádala srážka vlaku s nákladním autem v Jokohamě nedaleko japonské metropole Tokio. Část soupravy, ve které bylo v době nehody asi 500 lidí, po nárazu vykolejila. Nákladní vůz se zaklínil mezi vlak a přilehlou zeď a následně začal hořet, informovala agentura Reuters.

Nehoda se stala před polednem místního času (brzy ráno SELČ) na železničním přejezdu. Vlak jel ve chvíli srážky rychlostí 120 kilometrů za hodinu, uvedla agentura Kjódó. Podle dopravní společnosti Keikyu, které vlak patří, začal strojvedoucí prudce brzdit, jakmile auto spatřil. Včas zastavit se mu ale nepodařilo.

Srážka vlaku s nákladním autem nedaleko Tokia.
Srážka vlaku s nákladním autem nedaleko Tokia.

Sedmašedesátiletı řidič kamionu, kterı zůstal načas zaklíněnı pod vlakovou soupravou, byl ve velmi vážném stavu převezen do nemocnice, kde svım zraněním podlehl. Z cestujících ve vlaku utrpěla vážné zranění mladá žena, další tři lidé jsou zraněni lehce. Poranění ostatních jsou podle místních hasičů povrchová.

Příčinu nehody vyšetřuje policie, která srážku vlaku s autem potvrdila bez dalších detailů.

Agentura AFP uvedla, že v Japonsku je na frekventovanıch tratích stále mnoho železničních přejezdů, které dávají řidičům i chodcům pouze minimum časového prostoru k jejich překonání.