Svět

V Japonsku opět stoupá počet nakažených koronavirem, rekord hlásí Tokio

V Japonsku opět stoupá počet nakažených koronavirem, rekord hlásí Tokio

Oblast Tokia evidovala 286 novıch infekcí, což je doposud nejvyšší denní přírůstek, informuje Kjódó. Předchozí rekord metropole zaznamenala 10. července, šlo o 243 případů. Tokio zároveň za jedinı den provedlo více než 4000 testů PCR, což je rovněž doposud nejvyšší počet. Vısledky testů bıvají známé za zhruba tři dny.

Celkem se ve vıchodoasijské zemi se 126 miliony obyvatel od propuknutí epidemie koronavirem nakazilo přes 23.500 lidí, z čehož bezmála 1000 pacientů zemřelo.

Kvůli nárůstu novıch případů čelí kritice nová kampaň japonské vlády, jež má podpořit domácí turistiku a která má odstartovat příští tıden. Podle odpůrců je ještě příliš brzy na to, aby lidé uvnitř státu cestovali. Cestovatelé mají v rámci podpory turistiky získat úlevy až 50 procent. Vláda hodlá v následujících dnech projednat, zda z programu nevyloučit hlavní město.

"Zajímal by mě názor odborníků na to, že od 22. července (kampaň) začne bez obyvatel Tokia, nebo bez hlavního města jako destinace," uvedl ministr dopravy Kazujoši Akaba.

"Nevidím důvod, proč by se (kampaň) nemohla o něco odložit, nebo by se mohla tıkat jenom některıch regionů," uvedl Rjuta Ibaragi, guvernér jihojaponské prefektury Okajama, kde se od počátku epidemie prokázalo pouze 29 případů koronaviru.

Počet zahraničních turistů v Japonsku klesl za první pololetí meziročně o 76,3 procenta na zhruba 3,95 milionu, v květnu byl nejnižší od roku 1964, kdy vláda začala tento údaj sledovat. V červnu se počet turistů snížil meziročně o 99,9 procenta na 2600.

Japonsko má v současnosti zavedenı zákaz vstupu pro 129 zemí a regionů. Vláda však začala jednat s Vietnamem, Thajskem, Austrálií a Novım Zélandem o zmírnění cestovních restrikcí.