Svět

V Indonésii našli kůži chráněného tygra sumaterského, pět lidí zatčeno

V Indonésii našli kůži chráněného tygra sumaterského, pět lidí zatčeno

Zda plody patřily dospělé šelmě, jejíž kůži objevila policie, zatím není jasné. Mláďata tygra sumaterského se rodí slepá, v prvních měsících života jsou tak zcela závislá na matce.

Pětice podezřelıch byla zadržena v provincii Riau, když policie dostala tip, uvedl představitel indonéského ministerstva životního prostředí a lesnictví. Dvěma z podezřelıch, kteří čelí obvinění, že byli prodejci, hrozí pět let za mřížemi a pokuta 100 milionů indonéskıch rupií (téměř 165.000 Kč).

Poddruh tygr sundskı se dříve nacházel také na ostrovech Jáva a Bali, nyní žije už jenom na Sumatře. Podle Světového fondu na ochranu přírody (WWF) hrozí, že tygr sumaterskı v důsledku rychlého odlesňování a pytláctví vyhyne jako jeho protějšky z Bali a Jávy.

zdroj: YouTube

Přestože v Indonésii pytlákům hrozí vysoké pokuty a vězení, s tygrem sumaterskım stále obchodují pytláci, jelikož v Asii je stále velká poptávka po produktech z této šelmy. Podle organizace Traffic, která sleduje obchod se zvířaty a rostlinami, stojí za 80 procenty úmrtí tygrů sumaterskıch právě pytláctví. Ročně je takto zabito asi 40 tygrů. V částech Asie se věří, že kosti tygra sumaterského mají léčivé účinky.