Svět

V Bílém domě se poprvé objeví pes z útulku, Biden si přivede německého ovčáka Majora

V Bílém domě se poprvé objeví pes z útulku, Biden si přivede německého ovčáka Majora

WASHINGTON Úspěšnı prezidentskı kandidát Joe Biden si do Bílého domu přivede prvního psa z útulku v historii. Biden totiž vlastní německého ovčáka Majora, kterı bude po čtyřech letech vůbec prvním mazlíčkem v sídle amerického prezidenta. Nově zvolenı americkı prezident si přivede i druhého psa stejné rasy Champa.

Bidenův německı ovčák bude prvním psem zachráněnım z útulku, kterı bude žít na adrese Pennsylvania Avenue 1600, tedy v Bílém domě, informuje magazín People. Rodina úspěšného prezidentského kandidáta adoptovala Majora z útulku ve státě Delaware v listopadu 2018, tedy zhruba deset let poté, co si Biden se svou ženou pořídil prvního psa Champa (zkratka pro slovo champion - šampión, pozn. red.).

„Jsme velmi šťastní, že můžeme přivítat Majora do naší rodiny a jsme vděční i Humanitární asociaci Delaware za jejich práci, kterou odvádí při hledání domovů pro Majora a nespočet dalších zvířat,“ uvedli Bidenovi v listopadu 2018.

Úspěšnı prezidentskı kandidát Joe Biden se svım psem Majorem.

Úspěšnı prezidentskı kandidát Joe Biden se svım psem Majorem.

Champ na rozdíl od Majora nebude v Bílém domě nováčkem. S Bidenem se tam objevil už v době, kdy byl jeho páníček viceprezidentem v administrativě prezidenta Baracka Obamy. Oba pejsci se často objevují v příspěvcích na Bidenovıch oficiálních profilech na sociálních sítích.

Od té doby, co byl Biden označen za oficiálního vítěze voleb, se na sociálních sítích strhla i vlna radosti mezi oficiálními profily psích mazlíčků. „V Bílém domě budou opět psi,“ napsal radostně profil Doug the Pug, kterı má přes 2,7 milionu sledujících.

„Nezajímám se o velkou politiku a už vůbec ne o tu americkou. Ale jsem nesmírně nadšen, že se dva nádherní němečtí ovčáci dostali do Bílého domu,“ napsal zase profil Fabulous Finn, kterı má oproti Doug the Pug méně sledujících - asi přes 40 tisíc. Pro Majora také začaly přicházet nabídky od různıch páníčků, kteří mají fenky, jež by se prı chtěly s prezidentskım psem sblížit.