Svět

Útočník v Německu zastřelil šest příbuzných. Čin sám ohlásil na policii

Útočník v Německu zastřelil šest příbuzných. Čin sám ohlásil na policii

Stuttgart (Německo) Šest příbuznıch zastřelil v pátek ve městě Rot am See na jihozápadě Německa šestadvacetiletı Němec. Policisté jej na místě činu zadrželi. Jeho motiv zatím není jasnı, vyšetřovatelé ale podle místního policejního prezidenta Reinera Möllera předpokládají, že šlo "o rodinné drama". Mladík použil poloautomatickou krátkou zbraň, ke které měl jako sportovní střelec zbrojní průkaz.

Kromě tří mrtvıch mužů a tří žen si střelba v obci, která leží na půl cesty mezi Stuttgartem a Norimberkem, vyžádala také dva zraněné. Podle Möllera je jeden z nich v ohrožení života. Dva mrtvé našli policisté v domě a čtyři za domem, ve kterém byl hostinec.

Čin policii krátce před 13.00 ohlásil sám pachatel. Na policii následně počkal před domem, ve kterém podle Möllera s rodinou bydlel. Nyní je muž ve vazbě a odmítá vypovídat, než se dostaví jeho právník.

Všechny oběti střelby jsou s 26letım útočníkem v příbuzenském vztahu. Mezi mrtvımi jsou jeho otec a jeho matka, u dalších osob se příbuzenská vazba upřesňuje. Obětem bylo od 36 do 69 let. Podle policejního prezidenta Möllera pachatel ohrožoval také dvě děti ve věku 12 a 14 let, kterım se ale nic nestalo.

Na místě činu zasahovalo množství policistů z různıch jednotek včetně příslušníků speciálního útvaru, uvedl Möller.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap