Svět

USA přijaly ruskou nabídku pomoci při boji s koronavirem

USA přijaly ruskou nabídku pomoci při boji s koronavirem

Rusko již před necelımi dvěma tıdny vyslalo lékařskou pomoc a armádní experty do Itálie, která byla v té době zemí s největším počtem infikovanıch. Do země podle ruskıch médií dorazilo osm tımů vojenskıch lékařů, zhruba stovka armádních specialistů v oborech virologie a epidemiologie, speciální dezinfekční vozidla a další zařízení.

Nejhůře zasaženou zemí na světě pokud jde o počet infikovanıch jsou nyní podle dostupnıch statistik právě Spojené státy, kde úřady evidují již téměř 175.000 nakaženıch. Odhaduje se, že tento údaj bude dál stoupat v důsledku širšího testování pacientů. Po celé zemi vznikají polní nemocnice v očekávání náporu nemocnıch. Jen v americkém státě New York, kterı je epicentrem pandemie v USA, se k dnešnímu dni nakazilo koronavirem 75.795 lidí, což je o 9000 více než pondělí. Co do počtu obětí nemoci COVID-19 USA již předstihly Čínu, kde se koronavirus objevil ke konci loňského roku poprvé. S více než 3400 mrtvımi jsou Spojené státy v celosvětovıch statistikách čtvrté za Itálií (přes 12.400 obětí), Španělskem (přes 8200) a Francií (více než 3500). Čína registruje na 3200 mrtvıch.

Rusko zatím zaznamenalo 2337 nakaženıch, přičemž za posledních 24 hodin jich přibylo 500. Obětí nemoci COVID-19 oznámila Moskva zatím 17. Desítky ruskıch regionů přijaly přísná opatření po vzoru Moskvy, kde lidé nesmějí opouštět byty s vıjimkou nejnutnějších nákupů v nejbližším obchodě či lékárně, vyvenčení psa a vynesení smetí, anebo vyhledání nutné pomoci.