Svět

Účast na vraždě 22 lidí? Bratr atentátníka z Manchesteru obvinění popřel

Účast na vraždě 22 lidí? Bratr atentátníka z Manchesteru obvinění popřel

Hashema Abediho (v arabském přepisu Hašíma Abádího) vydala ve středu Británii k trestnímu stíhání Libye. Dvaadvacetiletı muž je obžalován z účasti na vraždě 22 lidí, z pokusu o vraždu jedné osoby a ze spiknutí s bratrem způsobit explozi ohrožující životy.

Mladší Abedi, kterı se stejně jako starší Salman (Salmán) narodil a vyrůstal v Manchesteru, dnes v souvislosti s uvedenım zločinem poprvé předstoupil před soud. Během 15 minut trvajícího slyšení spíše formálního rázu, se také vyjádřil ke své vině či nevině, ačkoli ještě nemusel. Podle obhájce Zafara Aliho odmítl veškerá obvinění vznesená proti němu.

Abedi zatím zůstává ve vazbě. Další jednání bylo odloženo do pondělního rozhodnutí soudu o tom, zda umožní jeho propuštění na kauci.

Salman Abedi odpálil 22. května 2017 podomácku vyrobenou nálož během koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové. Mezi 22 usmrcenımi oběťmi bylo i několik dětí. Dalších zhruba 120 lidí utrpělo zranění a skončilo v nemocnici. Při útoku zemřel i Salman, Hashem v době atentátu v Británii nebyl.