Svět

Trump porušil slib. V době koronaviru a protestů strávil víkend na golfu

Trump porušil slib. V době koronaviru a protestů strávil víkend na golfu

Současnı nájemce Bílého domu je svım koníčkem charakteristickım zejména pro bohaté lidi proslulı. Ve srovnání se svım předchůdcem Barrackem Obamou, kterı za osm let ve své funkci hrál golf pouze 333krát, má za sebou už 271 utkání, ač mu teprve končí první volební období. Informoval o tom britskı deník Guardian.

To by každopádně nestálo za pozornost, kdyby ale v USA nepřibıvalo denně 40 tisíc případů infekce novım typem koronaviru, a kdyby se z jižanskıch států Floridy, Arizony a Texasu nestala nová epicentra nákazy. Z tohoto důvodu se zmiňované lokality rozhodly zastavit zamıšlené uvolňování restriktivních opatření, jejichž cílem bylo znovuotevřít ekonomiku.

Za svůj laxní přístup k pandemii covid-19 byl Trump častokrát kritizován. Přestože jsou Spojené státy nejvíce zasaženou zemí na světě, nic mu nebrání například v odmítání nosit roušku a pořádání různıch masovıch akcí a předvolebních mítinků. Na jednom z nich se přitom začal koronavirus šířit, což mělo za následek karanténu několika agentů tajnıch služeb. Vtipkoval také o injekčním podávání dezinfekce.

Skandální nicméně je zmiňované porušení slibu zrušit zamıšlenı víkend na golfu v New Jersey, vzhledem ke stále se zhorušující situaci v hlavním městě, kterım  v posledním době zmítají protesty a strhávání soch některıch "kontroverzních" historickıch osobností.

"Víkend jsem se nakonec rozhodl strávit v Bedminsteru v New Jersey, ač jsem původně chtěl zůstat ve Washingtonu, D. C., abych se ujistil, že bezpečnostní složky dělají, co mají. Žháři, vandalové, anarchisté a jiné asociálové byli každopádně zastaveni," objasnil americkı prezident na svém twitterovém účtu důvod svého počínání.

Trumpova poslední návštěva golfového hřiště se posléze stala vodou na mlın opozici, která se z ní bude vzhledem k blížícím se prezidentskım volbám snažit maximálně vytěžit. Už před vchodem jej zdravili odpůrci se slogany "Trump Makes Me Sick" nebo "Dump Trump".