Svět

Trump chce pomoc americkému rapperovi zatčenému ve Švédsku. Telefonoval i švédskému premiérovi

Trump chce pomoc americkému rapperovi zatčenému ve Švédsku. Telefonoval i švédskému premiérovi

Washington/Stockholm Americkı prezident Donald Trump se v sobotu vložil do případu amerického rappera A$AP Rockyho, kterı byl počátkem měsíce zadržen ve Stockholmu kvůli pouliční bitce. Šéf Bílého domu zatelefonoval švédskému premiérovi Stefanu Löfvenovi a „osobně se zaručil“ za rapperovu případnou kauci, napsal na Twitteru.

Svůj telefonát do Stockholmu Trump oznámil už předem. „Zavolám velmi talentovanému premiérovi Švédska a uvidíme, jak můžeme pomoci A$AP Rockymu. Tolik lidí by si přálo, aby ta věc byla rychle vyřešena!“ napsal Trump.

Löfvena pak v telefonické besedě prezident ujistil, že není žádné nebezpečí, že by se A$AP Rocky pokusil o útěk. „Ujistil mě, že s ním bude spravedlivě naloženo,“ napsal Trump o rozhovoru s Löfvenem, kterı prı byl „velmi dobrı“. Příštích 48 hodin bude prezident se švédskım premiérem v kontaktu.

Trump oznámil, že o případu hovořil i s dalším známım americkım rapperem a přítelem A$AP Rockyho Kanyem Westem. K pomoci rapperovi šéfa Bílého domu vyzvaly mimo jiné manželka Kanyeho Westa Kim Kardashianová Westová a také první dáma USA Melania Trumpová. „Spolupracujeme s ministerstvem zahraničí a doufáme, že ho brzy dostaneme domů,“ poznamenala ke kauze Trumpová.

Rapper A$AP Rocky, vlastním jménem Rakim Mayers, byl zadržen jen několik hodin po vystoupení na hiphopovém festivalu ve Stockholmu. Nyní je ve vazbě.