Svět

Tragický večírek ruské blogerské hvězdy. Tři lidé se udusili výpary ze suchého ledu

Tragický večírek ruské blogerské hvězdy. Tři lidé se udusili výpary ze suchého ledu

Moskva Třemi mrtvımi a několika zraněnımi skončila v Rusku narozeninová oslava v sauně, kde si chtěla mládež užít mlhového efektu sublimace suchého ledu. V sobotu o tom informovala agentura DPA.

Neštěstí se odehrálo v pátek v Moskvě na oslavě 29. narozenin tamní blogerské hvězdy Katji Didenkové, jejíž internetové aktivity sledují statisíce Rusů. Pro zpestření večírku byla připravena sublimace suchého ledu, což je proces, kdy se pevná látka bez přechodu kapalnou fází mění na plyn.

29! Один из немногих раз в жизни, когда праздную свой день рождения! Спасибо всем, кто уже поздравил Каждому ответить не могу- но просто знайте, мне очень приятно))) А кто ещё нет, жду поздравления в виде 

Příspěvek sdílenı Я Катя, аптечный РЕВИЗОРРО (@didenko.katerina),

Ruská média uvedla, že bylo naráz použito 25 kilogramů suchého ledu, což je pevná forma oxidu uhličitého. Po kontaktu suchého ledu s teplou vodou v bazénu se uvolnilo velké množství oxidu uhličitého, kvůli kterému se lidé začali dusit, tři z nich následně zemřeli. Mezi mrtvımi je i manžel Didenkové, což plačící blogerka podle DPA oznámila ve videu.