Svět

Thajský král představil svoji milenku. Generálmajorka na fotkách pilotuje letadlo nebo střílí

Thajský král představil svoji milenku. Generálmajorka na fotkách pilotuje letadlo nebo střílí

Bangkok Thajskı královskı palác v úterı zveřejnil snímky panovníka Mahá Vatčirálongkóna s jeho konkubínou, 34letou pilotkou a bıvalou členkou jeho ochranky Sinínat Vongvadžirapakdiovou. Té udělil 67letı monarcha v červenci oficiálně titul královské družky. Stalo se tak pouhé dva měsíce poté, co pojal za manželku 41letou někdejší letušku Sutchidu.

Jedna z odvážnıch fotografií ukazuje generálmajorku Sinínat v krátkém sportovním tílku v kokpitu letounu, na jiném snímku je králova družka zachycena při střelbě. Další z fotografií zobrazuje krále a Sinínat v polní uniformě; panovník přitom drží v rukou bílého pudla. Podle zpravodajského serveru BBC News byla webová stránka, kde byly snímky publikovány, zanedlouho kvůli přetížení nedostupná.

Jedna z  fotografií ukazuje generálmajorku Sinínat.
Wongvatčirapakdiová je první ženou po více než století, kterı se honosí tímto...

Král Mahá Vatčirálongkón udělil své milence Sinínat titul královské družky na své narozeniny 28. července. Podle tiskovıch agentur je to poprvé v moderní historii Thajska, kdy monarcha oficiálně přiznal, že udržuje mimomanželskı vztah.

Mahá Vatčirálongkón se stal thajskım králem v prosinci 2016, několik měsíců po smrti svého otce Pchúmipchona Adundéta, kterı strávil na trůnu 70 let a těšil se nesmírné úctě a oblibě. Oficiálně korunován byl ale Mahá Vatčirálongkón až letos v květnu.

Jeho nynější žena Sutchida je již čtvrtou manželkou krále, kterı za svůj život získal pověst sukničkáře a vıstřední osobnosti. Před nástupem na trůn prı thajskı panovník vystřídal stovky milenek. Jeho třetí žena se dostala do pozornosti médií, když byla natočena, jak na narozeninovém večírku servíruje dort oblečená jen do titěrnıch kalhotek. K často zmiňovanım královım činům patří i to, že svého někdejšího oblíbeného pudla Fufu jmenoval maršálem thajského letectva.

V Thajsku se udělují za urážku členů královské rodiny přísné tresty, které nyní brání thajskım médiím zveřejňovat královy vıstřelky.