Svět

‚Ten muž se změnil v kočku.' Pákistánská vláda na schůzi omylem zapnula na kameře kočičí filtr

‚Ten muž se změnil v kočku.' Pákistánská vláda na schůzi omylem zapnula na kameře kočičí filtr

Pákistánská vláda během zasedání omylem zapnula při online vysílání přenosu „kočičí filter“. Diváci streamu na sociální síti Facebook tak měli příležitost vidět politiky s upravenımi obličeji a uměle přidanımi kočičíma ušima, vousky a čumákem. Podle vyjádření vlády šlo o „lidskou chybu.“

Sociální sítě jsou pro vládu ideálním komunikačním kanálem pro krátké odpovědi. Během posledního zasedání provinční vlády regionu Chajbar Paštúnchwá se však celé živé vysílání zasedání stalo fraškou, když se na facebookovıch stránkách zapnul tzv. „kočičí filter“.

Na podivnost vysílání, během kterého měli zastupitelé růžová kočičí ouška, upozornil správce účtu jeden z diváků, kterı do streamu napsal podle serveru Indian Express: „Odstraňte filtr, ten muž se změnil v kočku.“ Přestože byl filtr na síti jen chvíli, mnohım uživatelům se podařilo pořídit řadu snímků.

14.června 2019 v 16:41, příspěvek archivován: 17.června 2019 v 17:20

According to KP government’s social media team we now have a cat in the cabinet #Filter https://t.co/LNl7zwOfLU

436 lidí to sdílíodpovědětretweetoblíbit

Podle vlády šlo o lidskou chybu. „Podnikli jsme všechny potřebné akce, aby se podobnı incident v budoucnosti neopakoval,“ uvedl mluvčí vládního Pákistánského hnutí za spravedlnost.

15.června 2019 v 05:20, příspěvek archivován: 17.června 2019 v 17:22

Dil tu bacha hay ji.... Social Media Team of KPK forgets to remove cat filter during Live Broadcast.#PTI #KPK #Pakistan https://t.co/hJBuLb9RYB

3 lidé to sdílejíodpovědětretweetoblíbit