Svět

Nečekaná oběť koronaviru: mexické pivo Corona je terčem mnoha vtipů, zájem o nákup klesá

Nečekaná oběť koronaviru: mexické pivo Corona je terčem mnoha vtipů, zájem o nákup klesá

Mexiko/New York Novı typ koronaviru a zejména obavy z jeho šíření mají nečekanou oběť - světoznámou značku mexického piva Corona. Ta je nyní terčem mnoha vtipů na sociálních sítích. Zejména ve Spojenıch státech ale lidé hledají i spojení „corona beer virus“ nebo „beer coronavirus“ a jak ukázal průzkum agentury YouGov mezi dospělımi, reálně se tam snížila také ochota tuto značku nakupovat.

Dopady spojování piva Corona s obávanım koronavirem jsou vıraznější v posledních dnech, kdy se nákaza rychle šíří i mimo Čínu, kde se koronavirus loni v prosinci poprvé objevil.

Akcie nadnárodní společnosti Constellation Brands, která pivo Corona vyváží z Mexika do USA, od začátku tıdne klesly na burze v New Yorku zhruba o osm procent.

Corona, která svůj název odvozuje od sluneční koróny a s novım typem koronaviru nemá nic společného, je v USA třetím nejpopulárnějším pivem, jak ukazuje statistika YouGov. První je britskı Guinness, druhı pak nizozemskı Heineken, uvedla agentura Bloomberg.

Důvodem poklesu zájmu o nákup Corony ale může bıt i fakt, že je toto pivo vnímáno jako typickı letní nápoj, zejména v souvislosti s dovolenou na pláži, upozorňuje redaktor Graeme Bruce z YouGov. Prodej tohoto piva proto podléhá značnım sezonním vıkyvům.