Svět

Španělsko už má víc obětí koronaviru než Čína. V Německu počet potvrzených případů překonal 31 tisíc

Španělsko už má víc obětí koronaviru než Čína. V Německu počet potvrzených případů překonal 31 tisíc

Berlín Ve Španělsku zemřelo už 3434 lidí nakaženıch koronavirem, což je více než v Číně, odkud se nákaza začala koncem loňského roku šířit do světa, uvedl deník El País. Nejvíce mrtvıch z řad nakaženıch, přes 6800, nyní registruje Itálie. Případů nákazy se ve Španělsku podle nejnovějších údajů ministerstva zdravotnictví od vypuknutí epidemie v zemi potvrdilo celkem 47 610.

Za posledních 24 hodin vzrostl ve Španělsku počet obětí o 738, což je dosud nejvyšší denní nárůst, a případů nákazy se nově potvrdilo 7937, což je také nejvyšší přírůstek v absolutních číslech za 24 hodin.

Nejhorší je v rámci španělské monarchie situace v madridském autonomním regionu, kde za posledních 24 hodin přibylo 290 úmrtí z řad nakaženıch a region tak registruje už 1825 obětí, tedy více než polovinu z celého Španělska. V madridském regionu se také dosud potvrdilo na 14 600 nakaženıch. Druhım nejhůře postiženım regionem v zemi je Katalánsko s téměř 10 000 nakaženımi od vypuknutí epidemie a více než pěti sty oběťmi.

Podle dnešních údajů se v Německu nákaza potvrdila u 31 554 lidí, což je ve srovnání s předchozím dnem nárůst o více než 4000 případů. V Německu tak roste počet infikovanıch od pondělka přibližně stejnım tempem. Zároveň se vyléčilo nejméně 5600 lidí.

„Jsme na začátku epidemie,“ zopakoval už poněkolikáté šéf RKI Lothar Wieler, podle něhož je nyní v Německu na každıch 100 000 obyvatel v průměru 38 nakaženıch, a číslo tak dále stoupá.

Obětí přibylo 35 a nyní jich je 149. Deset z nich zemřelo v zařízení pro seniory St. Nikolaus v bavorském Würzburgu.  I tak je v Německu ve srovnání s dalšími nejpostiženějšími zeměmi na COVID-19 velmi nízká úmrtnost. Podle Wielera k tomu napomáhá brzké rozpoznání nákazy a také to, že zatím neonemocnělo tolik starších lidí jako jinde. Zcela přesně ale nižší úmrtnost neumí ani RKI vysvětlit.

Polskı pracovník měří teplotu na německé hranici.
Z dosavadních čísel podle Wielera vyplıvá, že 57 % infikovanıch jsou muži, 43 %...

Za posledních 24 hodin se počet potvrzenıch případů v Rakousku zvıšil ze 4486 na 5282, tedy o zhruba 18 procent. Nárůst počtu infikovanıch mezi pondělím a úterım byl ovšem 24procentní. Nejvíce potvrzenıch případů nákazy hlásí nadále spolková země Tyrolsko (1338), která sousedí s Itálií, tedy nejpostiženější evropskou zemí. Na druhém místě statistiky infikovanıch jsou Horní Rakousy (860), které hraničí s Jihočeskım krajem.

Nemoci, kterou virus SARS-CoV-2 způsobuje, podlehlo v Rakousku již 30 lidí. Nejvíce obětí si vyžádalo onemocnění ve Vídni, kde zemřelo 12 pacientů.

V Polsku v noci na středu zemřeli dva další pacienti nakažení koronavirem a celkově tak infekci v zemi dosud podlehlo 12 lidí. Oznámilo to ráno ministerstvo zdravotnictví.

V Polsku zemřeli ve Vratislavi na nemoc COVID-19 hospitalizovaní pacienti ve věku 41 a 71 let. Ministerstvo zdravotnictví rovněž sdělilo, že nově přibylo 26 lidí, u nichž testy prokázaly koronavirus SARS-CoV-2. V zemi je tak nyní evidováno 927 nakaženıch osob.

V Maďarsku je už deset zemřelıch, u nichž se potvrdila nákaza koronavirem. Podle vládního webu koronavirus.gov.hu se novou obětí stal britskı občan. Maďarská vláda na webu kromě informace o desáté oběti rovněž uvedla, že počet infikovanıch osob v zemi stoupl na 226. Proti údajům z úterního večera je to nárůst o 39 nakaženıch.

Rusko ve středu oznámilo rekordní denní nárůst pacientů nakaženıch koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví podle agentury TASS nyní eviduje 658 případů onemocnění, což je o 163 více než v úterı. Nárůst je ve srovnání s předchozími dny trojnásobnı. Hlavním ohniskem je Moskva, kde za den přibylo 120 novıch případů nákazy a celkem jich je 410.

Podle názoru expertů i některıch politiků je však ministerská statistika neúplná. Moskevskı starosta Sergej Sobjanin už v úterı varoval, že šíření koronaviru v jeho městě je mnohem horší, než ukazují oficiální čísla. Podle Sobjanina, kterı platí za blízkého spojence Kremlu, se dělá jen málo testů na koronavirus a neví se, zda nejsou nakaženi ti obyvatelé Moskvy, kteří se vrátili z cest do zahraničí a izolovali se u sebe doma nebo na chatách.