Svět

Řidič kamionu, ve kterém se našla těla Vietnamců, se přiznal k zabití 39 lidí

Řidič kamionu, ve kterém se našla těla Vietnamců, se přiznal k zabití 39 lidí

Londın Maurice Robinson ze Severního Irska, kterı řídil kamion, v němž se v říjnu vıchodně od Londına našla těla 39 vietnamskıch migrantů, ve středu u soudu v britské metropoli přiznal vinu za neúmyslné zabití těchto lidí. Informovala o tom britská média. Už na podzim se 25letı Robinson přiznal k účasti na pašování lidí.

Kamion s mrtvımi Vietnamci byl objeven 23. října ve městě Grays poblíž Londına. Chladírenskı kontejner připojenı k tahači se na jihovıchod Anglie dostal z belgického přístavu Zeebrugge.

Uvnitř něj našli vyšetřovatelé těla osmi žen a 31 mužů včetně dvou patnáctiletıch chlapců, nejstarší oběti bylo 44 let. Později se ukázalo, že všichni tito lidé pocházeli z Vietnamu. Zřejmě zaplatili pašerákům, aby je nelegální cestou dostali do Británie. Policie se domnívá, že jejich smrt způsobila kombinace horka a nedostatku kyslíku v kontejneru.

Kamion v průmyslové zóně Waterglade na jihovıchodě Anglie, v němž britská...

Stíháno je v této souvislosti kromě Robinsona ještě několik dalších osob. Z 39násobného zabití byl obviněn i 43letı Gheorghe Nica. Muž s britskım a rumunskım občanstvím se středečního soudního jednání stejně jako Robinson účastnil skrze videohovor, vinu ovšem popřel.