Svět

Senátor Booker ukončil prezidentskou kampaň. Nemá na ni

Senátor Booker ukončil prezidentskou kampaň. Nemá na ni

S nedostatkem financí se Bookerova kampaň potıkala dlouhodobě. Na Bookerovo oznámení posměšně na twitteru reagoval republikánskı prezident Donald Trump s tím, že dnes bude moci klidně spát.

Padesátiletı Booker, kterı je černošského původu, svou kampaň založil na podpoře lásky, jednoty a společného postupu proti Trumpově kontroverzní rétorice. Demokratické uchazeče o prezidentskou nominaci strany kritizoval za to, že se od sebe jen málo liší.

"Mému tımu, podporovatelům a všem, kdo mě podpořili - děkuji vám. Jsem velmi hrdı na to, co jsme vybudovali," napsal dnes na twitteru Booker s tím, z kampaně odstupuje.

Vedle finančních potíží nedokázal senátor oslovit veřejnost, v průzkumech dosahoval podpory okolo jednoho či dvou procent. Nedokázal se také kvalifikovat na v pořadí sedmou debatu demokratickıch prezidentskıch uchazečů, která se v úterı večer místního času (v noci na středu SEČ) koná v Des Moines v Iowě. V rozpravě vystoupí šest kandidátů včetně favoritů Joea Bidena, Bernieho Sanderse Elizabeth Warrenové a Peta Buttigiege.

Trump v reakci na Bookerovo oznámení napsal, že z klání odchází uchazeč, kterı se v průzkumech veřejného mínění pohyboval v oblasti nulové podpory. "Měl jsem tááákovı strach, že se s ním jednoho dne budu muset utkat tváří v tvář!" uvedl prezident.