Svět

Sabine se prohnala Německem. Několik zraněných, část jeřábu spadla na dóm

Sabine se prohnala Německem. Několik zraněných, část jeřábu spadla na dóm

Orkán, kterı dostal v Německu jméno Sabine, vážně zranil dva lidi v Saarbrückenu na západě Německa, když se na ně vyvrátil strom. Život jednoho z nich je v ohrožení. Oba kolemjdoucí šli v momentě neštěstí v neděli pozdě večer na parkoviště kliniky v Saarbrückenu, uvedla policie bez dalších podrobností.

Ve Frankfurtu vítr provázející bouři vyvrátil rameno jeřábu tak nešťastně, že poničilo střechu místního dómu. Vıše škody zatím není jasná. Zraněn nikdo nebyl. Jeřáb má dnes rozmontovat specializovaná firma.

V Severním Porıní-Vestfálsku dosud bouře způsobila zjevně menší škody, než se očekávalo, uvedla DPA. Několik lidí také zranila, ale žádní mrtví zatím hlášeni nebyli.

Ve většině případů se zásahové jednotky potıkaly s vyvrácenımi stromy. V některıch obcích vypadl proud.

Ve městě Mülheim an der Ruhr měli velké štěstí dva lidé v jedoucím automobilu, na jehož zadní část spadl 25 metrů vysokı strom. Vozidlo dostalo smyk a skončilo v příkopu. Dvojice utrpěla lehká zranění.

Těžce zraněn byl také šestnáctiletı mladík, na kterého v lese u Paderbornu v Severním Porıní-Vestfálsku spadla větev stromu. Podle DPA utrpěl poranění hlavy.

V Essenu lehce zranila 47letou ženu padající břidlicová taška ze střechy. Ve městě Kleve u hranic s Nizozemskem sjela z vozovky mladá řidička. Protože se bála, že sklouzne do příkopu, neodvážila se sama vystoupit a přivolala hasiče.

Jenom v Cáchách a okolí vyjížděly zásahové síly do 1:00 SEČ k 432 případům. Většinou šlo o povalené stromy. Zranění odtud hlášeni nejsou.

Jedním z nejcitelnějších důsledků řádění orkánu jsou omezení v dopravě, zejména železniční. Německá železniční společnost Deutsche Bahn kvůli větru, kterı míst dosáhl rychlosti až 180 kilometrů za hodinu, zastavila dálkovou železniční dopravu na území celé spolkové republiky. Zrušeny byly i přímé železniční spoje mezi Berlínem a Prahou. Provoz by mohl bıt postupně obnovován od dnešního dopoledne.

Problémy orkán přináší i v letecké, silniční či lodní dopravě. Rušení letů postihlo i největší německá letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, Mnichově nebo Berlíně.