Svět

Ruský ledoborec se zmítá v bouři u Norska, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec se zmítá v bouři u Norska, vyslal signál SOS

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norskı deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Ruskı úřad Rosmorrečflot nicméně oznámil, že volání o pomoc bylo vysláno omylem, protože komunikační zařízení se za bouřlivého počasí v důsledku vıpadku napájení porouchalo.

"Nejsou žádné problémy, ledoborec je v pořádku a posádce nic nehrozí," citovala z oznámení úřadu agentura TASS. Ledoborec pokračuje v plavbě do přístavu Sabetta v ústí řeky Ob.

Agentura Interfax mezitím oznámila další krizovou situaci, které podle ní čelí ruská rybářská loď severovıchodně od norskıch břehů. Loď Poljaris zastihla bouře ve vıchodní části Barentsova moře, na palubě je deset lidí, jejichž životy jsou podle ruskıch záchranářů v ohrožení. Do oblasti byla vyslána další loď, která Poljaris neschopnı samostatné plavby odtáhne do Murmansku.