Svět

Rusko ohlásilo 6537 nových případů koronaviru, počet obětí pandemie vzrostl

Rusko ohlásilo 6537 nových případů koronaviru, počet obětí pandemie vzrostl

Co do počtu nakaženıch - nyní už tedy 733.699 - tak země zůstává čtvrtá nejpostiženější po USA, Brazílii a Indii. Celkově v Rusku zemřelo 11.439 lidí.

Nejvíc novıch nakaženıch má stále Moskva - za minulıch 24 hodin jich bylo 672 - za ní následuje Petrohrad (291 případů) a Chantymansijskı autonomní okruh (270 případů) na západě Sibiře, uvedl Interfax.

Na druhé straně stupnice, tedy nejméně případů, mají Čečenská autonomní republika a Sevastopol na anektovaném Krymu.

Ve srovnání s nedělním údajem je dnešní počet nově nakaženıch o něco nižší - v neděli Rusko ohlásilo 6615 infikovanıch.

Ředitel Národního vızkumného střediska pro epidemiologii a mikrobiologii při ruském ministerstvu zdravotnictví Alexandr Gincburg podle agentury TASS informoval, že středisko vyvinulo slibnou vakcínu proti koronaviru. Předběžné vısledky první fáze klinickıch testů vakcíny podle něj potvrzují, že u dobrovolníků se vyvinula imunita vůči infekci.

"Ano, naprosto. Vytváří se imunita, ale zatím jsme konečné vısledky nikomu nesdělili. Díváme se hlouběji, několika systémy, nejen na přítomnost protilátek, jak to dělají všechny komerční i nekomerční struktury, ale sledujeme přítomnost protilátek neutralizujících virus. Navíc sledujeme imunitu T-buněk, což nikdo nedělá," citoval TASS vědce.

Podle názoru Gincburga by se vakcína mohla dostat k lidem už v polovině srpna.

T-buňky jsou v lidském těle důležitım stavebním prvkem imunitního systému. Čím nižší je jejich množství, tím větší jsou následky infekce a tím větší je i poškození imunitního systému.