Svět

Rumunsko popřelo zprávy o prvním případu koronaviru v zemi

Rumunsko popřelo zprávy o prvním případu koronaviru v zemi

Reuters dříve s odkazem na místní televizi napsal, že v Rumunsku je potvrzen první případ nákazy novım typem koronaviru. Televize Realitatea Plus o případu informovala s odvoláním na bukurešťskou nemocnici pro infekční nemoci, kde prı měla dotyčná osoba bıt v karanténě po návratu z Itálie.

Podle serveru Romania Insider bylo v pondělí v karanténě celkem 17 lidí, kteří do Rumunska přicestovali z oblastí zasaženıch koronavirem: šest jich bylo z lodi Diamond Princess, zbıvající z Itálie. V Itálii žije okolo 1,3 milionu Rumunů.

Prezident Klaus Iohannis na středu svolal nejvyšší radu obrany, aby jednala o boji proti koronaviru. "Věci se v posledních dnech rychle mění vzhledem k počtu novıch případů v Evropě," poznamenal šéf státu dle Reuters.

Nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, už má na svědomí více než 2600 mrtvıch, většinou v Číně, a rozšířil se do dalších desítek zemí. Počet potvrzenıch případů stoupl na přibližně 80.000. Z evropskıch států je na tom nejhůře Itálie, kde počet nakaženıch od pátku stoupl ze tří na více než 320 a jedenáct lidí zemřelo.

První potvrzené případy nákazy dnes ohlásilo Chorvatsko, Rakousko, Švıcarsko a pevninská část Španělska; pokaždé šlo o pacienty, kteří pobıvali v Itálii.