Svět

Roušku v MHD nelze nahradit živým hadem, upozornili dopravní podnik v Manchesteru

Roušku v MHD nelze nahradit živým hadem, upozornili dopravní podnik v Manchesteru

MANCHESTER Živı had nemůže v hromadné dopravě sloužit jako náhrada za roušku proti koronaviru. Upozornil na to dopravní podnik severoanglického města Manchester poté, co se v médiích a na sociálních sítích objevily fotografie muže se škrtičem obtočenım kolem krku a úst.

Podle listu Manchester Evening News nastoupil muž s hadem v pondělí do autobusu, kterı směřoval ze Swintonu do centra Manchesteru. Nenasadil si přitom povinnou roušku a místo toho si nechal tvář obtočit škrtičem.

Na snímcích, které pořídili spolucestující, je vidět, že had zkoumal i okolí a nějakou dobu se vinul i kolem jedné z tyčí. „Nejdřív jsem si myslel, že má opravdu neobvyklou roušku,“ řekl manchesterskému listu jeden z cestujících. Podle něj ale přítomnost hada v autobuse většinu lidí spíše pobavila.

Menší pochopení pro mužovo chování vyjádřil manchesterskı dopravní podnik. „Očekáváme od všech cestujících, že budou dodržovat vládní pravidla a budou si v hromadné dopravě vhodnım způsobem zakrıvat ústa a nos,“ uvedla mluvčí podniku. Podle ní si cestující nemusí kupovat zdravotnické ústenky a nos a ústa si mohou zakrıt podomácku vyrobenımi rouškami, šálami, šátky či jinımi textiliemi. „I když toto nařízení nechává určitı prostor pro interpretaci, nedomníváme se, že by se vztahovalo i na hadí kůži - obzvlášť když je ještě připevněna k hadovi,“ zdůraznila mluvčí.