Svět

Řidiči Tesly vstoupila v noci do cesty medvědí rodinka. Autopilot ale rychle zareagoval

Řidiči Tesly vstoupila v noci do cesty medvědí rodinka. Autopilot ale rychle zareagoval

Montana (USA) Američan Andrew White během minulého tıdne poznal, jaké vıhody plynou z autopilota ve vozidle Tesla. Během noční jízdy totiž jeho vozidlo potkalo medvědí rodinku, před kterou ale vůz rychle zastavil.

„Řídil jsem můj Model 3 nedaleko Národního parku Glacier v Montaně. Většinu cesty jsem využíval systém autopilota, a to včetně chvíle, kdy se mému autu podařilo z rychlosti 80 km/h velmi rychle zastavit před medvědí rodinou. Medvědí ‚mamka‘ okamžitě uskočila před mláďata, aby je mohla chránit. Následně se na nás dlouze podívala, dokud auto nezačalo od medvědů couvat,“ napsal White pro server cleantechnica.com.

Medvědice se skutečně zachovala velice statečně, když její první reakcí po spatření světel auta byla ochrana mláďat. White si také povšiml, že autopilot ve tmě dokázal rozpoznat zvířata.

„Byla to úžasná ukázka toho, jak moc se autopilot zlepšil od chvíle, co jsem vůz dostal. Nejen, že autopilot zaregistroval ve tmě rodinu medvědů v rychlosti okolo 80 km/h, ale navíc kamera natočila celou situaci ve vıborném rozlišení. Díky Teslo,“ pochválil White automobil na sociálních sítích.