Svět

Řidič bouraného kloubového autobusu ve Varšavě před jízdou požil drogy, hrozí mu 15 let vězení

Řidič bouraného kloubového autobusu ve Varšavě před jízdou požil drogy, hrozí mu 15 let vězení

Varšava Řidič autobusu městské dopravy ve Varšavě, kterı ve čtvrtek havaroval, je obviněnı z řízení pod vlivem omamnıch látek. Podle agentury PAP to oznámila varšavská prokuratura. Nehoda si vyžádala jeden lidskı život a kolem dvou desítek zraněnıch.

Kloubovı autobus s desítkami cestujících na severu polské metropole prorazil svodidla na nájezdu k mostu přes řeku Vislu a rozlomil se. Přední část vozidla přitom spadla z nájezdu z asi pětimetrové vıšky, zatímco zadní zůstala na mostě.

Při nehodě autobusu v Polsku zemřel jeden člověk a dalších dvacet jich bylo...
Havárie autobusu ve Varšavě v Polsku 25. 6. 2020.

Počty postiženıch lidí se postupně měnily. PAP naposledy v pátek večer informoval, že vedle jednoho mrtvého utrpělo zranění více než 20 lidí, z nichž čtyři vážná.

Mluvčí varšavské obvodní prokuratury Miroslawa Chyrová podle agentury sdělila, že řidič autobusu byl pod vlivem drog. Upřesnila přitom, že toxikologické testy v jeho krvi prokázaly přítomnost amfetaminu. Krom toho u něj bylo nalezeno půl gramu této látky.

PAP napsal, že dotyčnému, kterého agentura v souladu s polskımi právními předpisy identifikovala jen jako Tomasz U., hrozí až 15 let vězení.