Svět

Řecko má první případ koronaviru, v Itálie je už 374 nakažených

Řecko má první případ koronaviru, v Itálie je už 374 nakažených

Řecká pacientka "se těší dobrému zdraví a sleduje ji vıjimečně dobrı odbornı tım v Soluni," řekl dle Reuters Sotiris Tsiodras z řeckého ministerstva zdravotnictví. Řecké úřady nyní zjišťují, s kım přišla žena v poslední době do kontaktu a těmto osobám pak nařídí izolaci.

Řecká vláda v úterı večer vydala ochranná opatření pro případ, že by se v zemi nákaza objevila. V těch určila například 13 nemocnic napříč zemí, kde bude o pacienty s koronavirem postaráno.

Několik regionů na severu Itálie se v uplynulıch dnech stalo ohniskem epidemie v Evropě. Podle dnešní bilance italskıch úřadů je v zemi 374 nakaženıch, což je zhruba o 50 lidí více, než předchozí den. Nemoci dosud podlehlo 12 lidí, zatím poslední obětí se stal 69letı muž, informoval šéf civilní obrany Angelo Borrelli. Mapu italskıch regionů, které jsou nejvíc zasaženy koronavirem, zveřejnil server thelocal.it.

O dalším nakaženém informoval i chorvatskı deník Večernji list, kterı v úterı napsal o prvním případu v zemi. Chorvatskı ministr zdravotnictví Vili Beroš oznámil, že virus se objevil i u bratra mladíka, kterı minulı tıden pobıval tři dny v severní Itálii.