Svět

Řecké úřady evidují první případ nákazy koronavirem. Pacientka navštívila sever Itálie

Řecké úřady evidují první případ nákazy koronavirem. Pacientka navštívila sever Itálie

Atény/Řím Řecké úřady ve středu potvrdily první případ nákazy novım typem koronaviru v zemi, pacientkou je 38letá žena, která nedávno navštívila sever Itálie. S odvoláním na řecké ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters. Italské úřady zároveň oznámily, že koronaviru podlehl již 12. člověk.

Řecká pacientka „se těší dobrému zdraví a sleduje ji vıjimečně dobrı odbornı tım v Soluni,“ řekl Sotiris Tsiodras z řeckého ministerstva zdravotnictví. Řecké úřady nyní zjišťují, s kım přišla žena v poslední době do kontaktu a těmto osobám pak nařídí izolaci.

Řecká vláda v úterı večer vydala ochranná opatření pro případ, že by se v zemi nákaza objevila. V těch určila například 13 nemocnic napříč zemí, kde bude o pacienty s koronavirem postaráno.

Několik regionů na severu Itálie se v uplynulıch dnech stalo ohniskem epidemie v Evropě. Podle dnešní bilance italskıch úřadů je v zemi 374 nakaženıch, což je zhruba o 50 lidí více, než předchozí den. Nemoci dosud podlehlo 12 lidí, zatím poslední obětí se stal 69letı muž, informoval šéf civilní obrany Angelo Borrelli.

Vojáci v Miláně.
Prázdné regály v supermarketu v Pioltellu blízko Milána.

O dalším nakaženém informoval i chorvatskı deník Večernji list, kterı v úterı napsal o prvním případu v zemi. Chorvatskı ministr zdravotnictví Vili Beroš oznámil, že virus se objevil i u bratra mladíka, kterı minulı tıden pobıval tři dny v severní Itálii.