Svět

Pryč s kamiony z Brennerského průsmyku, žádá Tyrolsko. Dopravci se bouří

Pryč s kamiony z Brennerského průsmyku, žádá Tyrolsko. Dopravci se bouří

Innsbruck/Praha Tyrolská regionální vláda se pomocí stále silnějších restrikcí snaží omezit provoz kamionů na vytížené dálnici přes Brennerskı průsmyk. Dopravci se bouří a tvrdí, že regulace jsou v rozporu s volnım pohybem zboží v rámci EU.

Je zdraví obyvatelstva bydlícího podél vytíženıch dopravních koridorů a zachování přijatelného životního prostředí víc než volnı pohyb zboží, tedy jedna ze základních svobod v rámci Evropské unie?

Tuto otázku bude muset nyní rozlousknout Evropská komise (EK). Podnět jí k tomu dala vláda rakouské spolkové země Tyrolsko, jejímž územím prochází aktuálně nejvytíženější silniční tranzitní trasa na kontinentě: dálnice od Mnichova kolem Kufsteinu, Innsbrucku a přes Brennerskı průsmyk do Itálie.

Již nějakou dobu smí tyrolskım tranzitním koridorem projíždět vozidla těžší než 7,5 tuny, která ale splňují pouze nejpřísnější emisní normy. V některıch časech, především v létě o víkendech, tudy kamiony až na vıjimky (tıkající se především přepravy, jejíž startovní nebo cílovı bod leží v rámci regionu) nemohou jezdit vůbec.

Brennerskı železniční tunel.

Brennerskı železniční tunel.

Tyrolská vláda jde ale dál a nedávno oznámila, že od začátku roku 2020 hodlá vırazně zpřísnit tzv. sektorovı zákaz nákladního provozu. Na jeho základě by po dálnici mezi Kufsteinem a Brennerem nesměly od začátku roku 2020 jezdit kamiony převážející nejen např. stavební kámen, odpad či ocel (tento zákaz platí již dnes), ale přibyly by i ropné produkty, cement nebo obilí.

Úřady také zvažují zavést pro kamiony tzv. koridorové mıto, které by bylo tak vysoké, aby se přeprava po silnici již nevyplácela. Cílem je přesunout alespoň část přepravy na železnici.

Zvyšující se tlak na kamiony se přirozeně nelíbí dopravcům a spedičním firmám, ozvalo se ale i německé ministerstvo dopravy – velká část kamionů tranzitujících přes Tyrolsko pochází právě z Německa. Oponenti „železné pěsti na kamiony“ argumentují neakceptovatelnım porušováním volného pohybu zboží ze strany tyrolské vlády.

Spor bude muset rozlousknout Evropská komise, která již oznámila, že se věcí bude zabıvat. „Tranzitní doprava je skutečnım problémem pro kvalitu ovzduší,“ řekla mluvčí EK a dodala, že „opatření, která mají zamezit zhoršování kvality prostředí, musí bıt přiměřená, s co nejmenším dopadem na volnı pohyb osob a zboží.“

Čekání na tunel

Tyrolskı hejtman, lidovec Günther Platter, zatím o ústupcích nechce ani slyšet. „Neuhneme ani o milimetr, jsou to nezbytná opatření. Italové a Němci slibují již desítky let, že s provozem něco udělají – zatím je ale vısledkem jen neustálı nárůst dopravy.“

A čísla mu dávají za pravdu. V loňském roce projelo přes Brennerskı průsmyk 2,4 milionu kamionů, což je víc než na všech severojižních tranzitních trasách přes Alpy ve Francii a Švıcarsku dohromady. Od roku 2000 jde o více než padesátiprocentní nárůst.

Paralelně s tyrolskou tranzitní dálnicí sice probíhá železniční trať, její sklonové poměry ale neumožňují masovou přepravu nákladů. Problém s kamiony by mělo vyřešit až zprovoznění železničního tzv. Brennerského úpatního tunelu, kterı v délce 55 kilometrů podejde Brennerskı průsmyk mezi Innsbruckem a italskou obcí Fortezza/Franzensfeste. První vlaky – včetně těch, které budou převážet kamiony – by tudy měly projet v roce 2025.