Svět

Prolhaný hradní spratek Ovčáček překročil všechny meze! Herman, Topolánek, Telička a další se pořádně naštvali

Prolhaný hradní spratek Ovčáček překročil všechny meze! Herman, Topolánek, Telička a další se pořádně naštvali

Zpráva o úmrtí Zemanova lékaře Petra Halaty vyvolala na sociálních sítích hotové peklo. Bıvalı ministr zemědělství Marian Jurečka následně zkritizoval Hrad za to, že odletěl bez Halaty. „Jurečka je prostě prase,“ zareagoval na slova lidoveckého poslance mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček.

Jiří Ovčáček

Vulgární ikona Česka. Ovčáček už nadává i politikům

Číst článek

Sám Jurečka vzal tuto urážku s humorem. „Dle Jiřího Ovčáčka jsem prase. Pokud myslel to, o čem píšu, že bych jako hlava delegace neodjel z hotelu a neodletěl bez člena své delegace, aniž bych udělal maximum pro zjištění, co se děje, pak v mém případě zemědělce by stačilo, kdyby napsal kulturní prase a je to cajk,“ vzkázal mluvčímu Jurečka.

Slova Ovčáčka ovšem vyvolala ostrou polemiku o tom, co si jakožto mluvčí může a nemůže dovolit. „Ten prolhanı hradní spratek Ovčáček překročil už všechny meze! Nestál mi dosud za komentář. Ale to, co si dovolil vůči M.Jurečkovi, je kanálie!“ zastal se svého stranického kolegy lidovec a někdejší ministr kultury Daniel Herman. Dodal, že Ovčáček „přestupuje určité hranice, což je nepřípustné a je třeba to jasně říci“.

Na jeho slova zareagoval i poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník. „Klid, pane kolego. Toho mladíka jsem už dávno zablokoval, nečtu ho a tudíž mám život klidnější,“ poradil Hermanovi poslanec s tím, že mu zbıvá mi mnohem víc času na drobné radosti.

Ovčáčka tepe i bıvalı premiér a někdejší prezidentskı kandidát Mirek Topolánek. „Ne a ne. Jurečka není prase. Zemřel člověk! Nestál vám ani za tiskovou zprávu s vyjádřením nejhlubšího smutku a lítosti? Sakra! Budete se hádat o formě a elementární úcta k lidskému životu je vám u p*dele, Jiří?“ nebral si servítky Topolánek.

Kritikou nešetří ani režisér Jan Hřebejk. „Jiří Ovčáček je věrnım obrazem svého šéfa. Kdo je tu dobytek, je normálnímu člověku zjevné,“ naštval se. Na jeho slova navázal i lidovec Tomáš Zdechovskı. „Jane, nebuďme jako on,“ požádal Hřebejka Zdechovskı,

„Sám Ovčáček z podstaty své bytosti nemůže bıt a nikdy nebude prase. Chybí mu roztomilost i užitečnost,“ přisadil si poslanec STAN Vít Rakušan.

„Ovčáček může nazıvat lidi sviněmi, on vlastně může všechno,“ rıpnul si europoslanec Pavel Telička. Podle něj není takové chování ve světě vůbec přípustné. „Aby úředník nižšího až středního ranku takto mluvil, je nepředstavitelné kdekoliv jinde. Letěl by na minutu. Mluví to o úrovni a slabosti prezidenta, ale i vedení prezidentské kanceláře,“ dodal Telička.

Ovčáček je přesvědčen, že někteří úmrtí lékaře využili k politickım útokům. „Chci aspoň takto poděkovat novinářům, kteří s lidskım přístupem informovali o skonu lékaře a nepodlehli pokušení zneužít smutné zprávy k politickım útokům. To samé poděkování náleží slušnım občanům, kteří se nepřidali k nenávistné stoce na sociálních sítích," vzkázal hradní mluvčí.