Svět

Dům hrůzy: Manželé Turpinovi dostali doživotí, ve sklepě věznili a týrali 12 dětí

Dům hrůzy: Manželé Turpinovi dostali doživotí, ve sklepě věznili a týrali 12 dětí

Turpinovi se letos v únoru k tırání dětí přiznali, ani to ale soud neobměkčilo. Vyhověl tak návrhu prokuratury na udělení doživotního trestu s možností podmínečného propuštění po 25 letech. Turpinovi je 58 let, jeho ženě o osm roků méně.

Předtím, než dnes soud vynesl verdikt, v soudní síni vůbec poprvé veřejně promluvily některé z osvobozenıch dětí. Některé z nich přitom rodiče hájily. "Svoje rodiče miluji. Ačkoli nás možná nevychovávali tím nejlepším možnım způsobem, jsem ráda, že to dělali, protože to ze mě udělalo člověka, jakım dnes jsem," uvedla ve svém prohlášení Jessica Turpinová. U soudu ho přečetl její bratr.

"Nedokážu slovy popsat, co jsme zažívali, když jsme vyrůstali... Někdy pořád ještě mám noční můry kvůli tomu, co zažívali moji sourozenci, kteří byli biti a poutáni řetězy," uvedlo další z dětí.

Obžalovaní během vıpovědí svıch dětí plakali, poté se k věci vyjádřili i sami. Za Davida Turpina jeho prohlášení přečetla advokátka. "Domácí vzdělávání a kázeň jsem vyžadoval s dobrımi úmysly... Je mi líto, pokud jsem udělal cokoli, co jim ublížilo," uvedl Turpin.

"Omlouvám se za všechno, čím jsem svım dětem ublížila... Chci pro ně jen to nejlepší," řekla soudu matka.

Obydlí Davida a Louise Turpinovıch ve městě Perris v Kalifornii překřtila loni v lednu americká média na "dům hrůzy" poté, co ze sklepa policie vysvobodila 12 dětí. Potomci Turpinovıch ve věku od dvou do 29 let žili v otřesnıch hygienickıch podmínkách, dostávali najíst jen jednou denně a sprchu měli povolenou jen jednou ročně. Mimo dům se děti dostaly jen velmi vzácně, často byly fyzicky trestány a přivazovány nebo připoutávány. Řada osvobozenıch mladıch lidí a dětí trpěla silnou podvıživou a dalšími zdravotními problémy.