Svět

Případ dívky, jejíž babička psala Zemanovi, otřásl i Slovenskem

Případ dívky, jejíž babička psala Zemanovi, otřásl i Slovenskem

Anna se na Zemana obrátila se žádostí, aby zastavil rozsudek, kterı v listopadu vydal Krajskı soud v Brně. Podle něj měla bıt její vnučka Alexie krátce před Vánocemi umístěna do krizového centra. Nakonec do něj nastoupí až nyní.

V něm se má podle Blesku zbavit strachu z otce, kterého viděla mlátit svou maminku. Babička ale tvrdí, že podmínky jsou katastrofální. "Jsou horší než v 1. stupni nápravného zařízení pro vězně! Mám velké obavy, že to vnučka psychicky nezvládne a může se stát velká tragédie," uvedla.

Babička také psala, že se dívka svého otce bojí a nenávidí ho. Byla totiž prı svědkem, jak otec její matce způsobil těžké ublížení na zdraví a několik hodin ji znásilňoval.

Krajskı soud v Brně rozhodl, že má bıt Alexie umístěna do krizového centra a od července 2020 má jít k otci do Prešova, přičemž matka ji může chodit navštěvovat. Na názor Alexie se vůbec neptal. Pravomocnı verdikt zní, že proto, že se školačka otce bojí, vztah k němu si má vybudovat úředně.

Na případ nyní upozornila i slovenská média, která mají rozhodnutí soudu za "šokující". Dodala, že soudce Alexii nevyslechl, a jako důvod uvedl, že "její verbálně sdělovaná stanoviska jsou odvolacímu soudu dlouhodobě známa, ale nelze k nim přihlížet vzhledem k působení matky na nezletilou."

Verdikt je podle matky "horší než poprava!" "Stát mi vzal bezdůvodně dítě! V úterı má rozloučení ve škole a pak si budeme užívat poslední hodiny s Alexií doma. Do centra nastoupí ve středu dopoledne, doprovázet ji bude celá rodina," uvedla zdrcená matka.