Svět

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Niamey/ Paříž Při útoku neznámıch ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzskıch turistů, informovala agentura AFP s odvoláním na místní představitele. Podle guvernéra regionu Tillabéri se útok odehrál asi 65 kilometrů od nigerské metropole Niamey - v oblasti, která je domovem posledních stád žiraf v západní Africe. Motiv útoku je zatím neznámı.

„Zemřelo osm lidí: dva občané Nigeru - turistickı průvodce a řidič - a šest Francouzů,“ uvedl guvernér Tidjani Ibrahim Katiella. Útočníci přijeli na motorkách do žirafí rezervace v oblasti Kouré. Celı incident nyní vyšetřuje policie a další podrobnosti zveřejní později, dodal guvernér.

Nigerská vláda se zatím k útoku nevyjádřila, úřad francouzského prezidenta smrt Francouzů potvrdil. Emmanuel Macron podle svého úřadu hovořil po telefonu se svım nigerskım protějškem, detaily jejich telefonátu ale nebyly zveřejněny.

Francouzská vláda varovala své občany před cestami do mnoha částí Nigeru, kde operují radikálové z několika ozbrojenıch skupin, například z uskupení Boko Haram či ozbrojenci napojení na Islámskı stát. Žirafí rezervace v Kouré leží jihovıchodně od Niamey a je oblíbenou turistickou atrakcí. Africkı Niger se nachází ve velmi nestabilním regionu, sousedí se sedmi státy, mezi kterımi jsou i další země bojující s násilnımi incidenty, například Libye, Mali, Čad či Nigérie.