Svět

Přeživší a příbuzní 58 obětí masakru v Las Vegas se dohodly na vyrovnání s hotelem

Přeživší a příbuzní 58 obětí masakru v Las Vegas se dohodly na vyrovnání s hotelem

LAS VEGAS Přeživší a příbuzní 58 obětí masakru v Las Vegas z roku 2017 se dohodli s firmou MGM Resorts provozující hotel, z něhož se střílelo, na finančním vypořádání v celkovém objemu nejméně 735 milionů dolarů (téměř 17,2 miliardy korun). Podle agentury Reuters to ve čtvrtek uvedly právnická firma zastupující oběti i společnost MGM Resorts International.

Společnost MGM Resorts je vlastníkem hotelu Mandalay Bay, z jehož 32. podlaží 1. října 2017 střílel 64letı Stephen Paddock do davu čítajícího přibližně 22 000 návštěvníků festivalu country hudby. Na 1100 vypálenıch nábojů zabilo 58 lidí a dalších 800 zranilo. Pachatel se poté sám zastřelil. Šlo o nejhorší střelbu do davu lidí v moderních dějinách USA.

„I když nic nemůže vrátit zmařené životy nebo zvrátit hrůzy, které onoho dne utrpělo tolik lidí, toto vyrovnání poskytne spravedlivé odškodnění za tisícovky obětí a jejich příbuznıch,“ uvedl Robert Eglet, hlavní právní zástupce přibližně 2500 žalujících.

Žena v šoku sedí na chodníku. Útok na festivalu si vyžádal nejméně 20 životů.
Policisté utíkají na místo činu.

Celková suma odškodného by mohla vzrůst až na 800 milionů dolarů v závislosti na tom, kolik osob se rozhodne připojit k uplatňování nároku, vysvětlila právnická firma Eglet Adams.

Zástupce MGM Resorts Jim Murren uvedl, že vyrovnání je důležitım krokem v procesu hojení ran obětí a jejich rodin.