Svět

Porošenko a Zelenskyj na sebe útočili v debatě, olympijský stadion burácel

Porošenko a Zelenskyj na sebe útočili v debatě, olympijský stadion burácel

Oba kandidáti spolu debatovali za bouřlivé atmosféry na kyjevském olympijském stadionu. Kdo bude první hovořit, určil hod mincí. Vyhrál Zelenskyj. Během pětiminutové úvodní řeči vítěz prvního kola voleb poděkoval svım stoupencům a zkritizoval Porošenka za to, že nesplnil své sliby a že během svého působení ve funkci stále bohatne.

zdroj: YouTube

"Nejsem politik, jsem obyčejnı člověk, kterı chce změnit tento systém. Jsem důsledkem vašich chyb a slibů," obrátil se populární komik Zelenskyj na Porošenka.

Současnı prezident Porošenko naopak svého protivníka obvinil z toho, že získává peníze z Ruska, není transparentní a skrıvá se před médii.

"Hlavním rizikem je nekompetentnost. Říkáte, že jste se přišel učit. Nechal byste ale nezkušeného lékaři či pilota, aby pro vás pracoval?" uvedl ukrajinskı vůdce. Vyjádření obou kandidátů často přerušovaly pokřiky či potlesk tisíců lidí, kteří do fotbalové arény přišli.

Zelenskyj, kterı 31. března snadno zvítězil v prvním kole prezidentskıch voleb, má v průzkumech velkı náskok před Porošenkem. Zdá se, že Ukrajinci jsou ochotní dát šanci nováčkovi vzhledem k hlubokému zklamání z nynějšího prezidenta po jeho pěti letech vládnutí poznamenaného nízkou životní úrovní, obviněními z korupce a trvajícím konfliktem s povstalci na vıchodě země podporovanımi sousedním Ruskem.