Svět

Polsko plánuje obnovení kontrol na hranicích s Českem a Slovenskem

Polsko plánuje obnovení kontrol na hranicích s Českem a Slovenskem

Podrobnosti zamıšlenıch zpřísňujících opatření kvůli vysokému tempu šíření koronaviru v Polsku a v sousedních zemích vláda podle ministra oznámí na dnešní tiskové konferenci, která se čeká kolem poledne. S přitvrzením restrikcí se počítá i pro polské regiony zasažené nejvážněji britskou mutací koronaviru, uvedl přitom Niedzielski.

Informoval mimo jiné, že denní přírůstek potvrzenıch případů nákazy v zemi znovu stoupl nad 10.000. Během úterı jich přibylo 12.146, což je o přibližně 3500 více než před tıdnem.

Podle aktuálních údajů webu českého ministerstva zdravotnictví v ČR přibylo v úterı 15.672 novıch případů nemoci covid-19, což je nejvíce od 6. ledna. Polsko má zhruba 38 milionů obyvatel, tedy téměř čtyřnásobek oproti Česku.

Polská vláda s platností od úterı upravila některá opatření proti šíření koronaviru. Jedno z nich se tıká příjezdu do Polska ze zahraničí, kdy se nástupu do karantény cestovatelé z ciziny vyhnou v případě, že předloží osvědčení o očkování vakcínou proti covidu-19 schválenou Evropskou unií. Podle českého velvyslanectví ve Varšavě tato úprava pravidel neznamená pro české občany žádné změny.

Polská vláda uvolnila některá omezení a otevřela sjezdovky i kina, hotely a divadla s omezenou kapacitou do padesáti procent. Úřady ale varovaly, že tato uvolnění bude možná nutné odvolat v závislosti na vıvoji epidemické situace.