Svět

Policie zatkla tři mladistvé s puškou v Trumpově sídle na Floridě

Policie zatkla tři mladistvé s puškou v Trumpově sídle na Floridě

Podle policejního mluvčího parkovali tři patnáctiletí chlapci asi tři kilometry od letoviska. Když se k nim přiblížili policisté, kteří je chtěli zkontrolovat, chlapci ujeli. Následně však spatřili další policejní auto, které kontrolovalo jiné vozidlo, a mylně se domnívali, že policie již zřídila policejní zátaras, aby je zadržela. Vystoupili proto z auta a přeskočili blízkou zeď, za níž se ovšem nacházelo Trumpovo letovisko. Na jeho území pak zahodili nabitou pušku AK47 s náhradním zásobníkem. Policie je zadržela, když se snažili schovat.

"Vůbec netušili, kde jsou," řekl policejní mluvčí. Poznamenal, že chlapci měli štěstí, že na pozemku zrovna nebyl přítomen Trump či členové jeho rodiny, protože by je jinak zřejmě zastřelili příslušníci ochranky.

Tři nezletilí čelí obviněním z nepovoleného vstupu na soukromı pozemek, vloupání a z nenásilného bránění zatčení. Úřady se nyní musí rozhodnout, zda je budou stíhat jako dospělé.

Na pozemky letoviska Mar-a-Lago neoprávněně vniklo za dobu Trumpova prezidentství několik lidí, mezi nimi například Číňanka, která u sebe měla škodlivı počítačovı kód, či muž, kterı se vydával za člena posádky prezidentovy helikoptéry.