Svět

Počet lidí nakažených koronavirem v Indii přesáhl 150.000

Počet lidí nakažených koronavirem v Indii přesáhl 150.000

Co do počtu nakaženıch je Indie v desítce nejhůře postiženıch států světa. Počet případů nákazy na milion obyvatel má ale Indie s 1,3miliardovou populací stále velmi nízkı.

Většina nákaz je soustředěna v pěti z 28 indickıch států. Nárůst infikovanıch ale nyní začínají hlásit chudé státy na vıchodě země poté, co se do svıch rodnıch vesnic začali speciálně vypravenımi vlaky vracet migrační dělníci z velkıch měst.

Mnoho dělníků přišlo o práci, když premiér Naréndra Módí v březnu vyhlásil ve snaze zastavit šíření koronaviru rozsáhlá karanténní opatření, včetně zákazu vycházení. Podle ministerstva vnitra a železnic se od té doby vrátilo domů nejméně 4,5 milionu dělníků.

Opatření jsou nyní postupně zmírňována, v Indii se již znovu otevřely obchody a obnovena byla i vıroba. Uzavřené naopak zůstávají školy, hotely či restaurace.

Indické ministerstvo zdravotnictví dnes uvedlo, že počet nakaženıch od začátku epidemie dosáhl 151.767, přičemž za posledních 24 hodin přibylo 6387 infikovanıch. S nemocí covid-19 zemřelo 4337 lidí, za poslední den jich bylo 170. Z choroby se již zotavilo 64.426 osob.