Svět

Po nehodě na kánoi se pohřešuje vnučka Roberta Kennedyho a její syn, objevena byla jen loďka a pádlo

Po nehodě na kánoi se pohřešuje vnučka Roberta Kennedyho a její syn, objevena byla jen loďka a pádlo

New York Po nehodě na kánoi se v USA pohřešují dva ze členů rodinného klanu Kennedyovıch, vnučka Roberta F. Kennedyho Maeve Kennedyová Townsendová McKeanová a její osmiletı syn Gideon. Neštěstí se stalo v zálivu Chesapeake na vıchodním pobřeží. Oblast prohledávají záchranáři. Podařilo se jim najít loďku a pádlo, ale žádná těla, napsala agentura Reuters.

Pátrání začalo ve čtvrtek odpoledne místního času poté, co policie dostala oznámení o dvou lidech v zálivu Chesapeake, kteří kvůli silnému větru zřejmě ztratili kontrolu nad svou lodí a nemohou se dostat na břeh. Později záchranáři našli převrženou loď. Kathleen Kennedyová Townsendová, matka Maeve, později vydala prohlášení, ve kterém informovala, že její dcera a vnuk se pohřešují po nehodě na kánoi a zřejmě oba zemřeli.

Maeve McKenaová byla právnička, zaměřovala se na veřejné zdraví a lidská práva. Byla také vıkonnou ředitelkou Globální iniciativy pro zdraví na Georgetownské univerzitě.

Rodinu Kennedyovıch zasáhlo několik tragédií. Po atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho byl o pět let později zavražděn jeho bratr Robert. V srpnu byla nalezena mrtvá další Robertova vnučka, 22letá Saoirse Kennedyová Hillová, uvedl server BBC.